Jesień 1999

Blue Gender

AIC
26 odcinki · TV Zakończony BLUE GENDER
7.07

Yuji Kaido jest chory na nieuleczalną chorobę. Jedyną nadzieją dla niego jest hibernacja. Lekarze twierdzą, że już za kilka lat opracują skuteczną terapię. Niestety, budzi się dopiero po ponad 20 latach w samym środku bitwy ogromnych owadopodobnych stworzeń, z zamaskowanymi żołnierzami. Ich zadaniem jest dostarczyć zahibernowanych ludzi na stację kosmiczną, będącą ostatnią ostoją ludzkiej cywilizacji. W ten właśnie sposób Yuji poznaje Marlene Angel. Ta piękna dziewczyna jest elitarnym strzelcem i pilotem zmechanizowanej zbroi, czyli „mecha”. Ziemia jest spustoszona przez Blue, nowy gatunek posiadający ogromne możliwości przystosowawcze. Nieliczni już ludzie nie posiadają już wystarczających środków, aby przeciwstawić się inwazji. Dwójkę bohaterów czeka więc ciężka przeprawa i wiele potyczek.by Sfor

Ima, Soko ni Iru Boku

AIC
13 odcinki · TV Zakończony Now and Then, Here and There, Ima, Soko ni Iru Boku
7.66

Shuuzou “Shuu” Matsutani prowadzi spokojne i normalne życie. Otacza się przyjaciółmi, miłością oraz posiada pasje do kendo. Zniechęcony po przegranej ze swoim rywalem w kendo, Shuu wspina się na komin, aby obejrzeć zachód słońca, gdzie znajduje Lala-Ru – cichą, niebieskowłosą dziewczynę, która ma dziwny wisiorek. Shuu próbuje się z nią zaprzyjaźnić, pomimo jej bezinteresownych oraz nijakich odpowiedzi.

Jednak jego nadzieja zostaje zniszczona w momencie, jak kobieta w towarzystwie dwóch maszyn niespodziewanie pojawia się mając jeden cel: schwytać Lala-Ru. Shuu próbuje uratować swoją nową przyjaciółkę przed porywaczami. Niestety nie udaje mu się, a dodatkowo zostaje przeniesiony do pustynnego świata, którego nigdy wcześniej nie widział. Jednak mimo okoliczności, Shuu myśli tylko o uratowaniu Lala-Ru do momentu, gdy zostaje pobity przez żołnierz. Wkrótce dowiaduje się, że Lala-Ru potrafi manipulować wodą, a jej wisiorek jest źródłem jej mocy. Niestety jej wisiorek ginie w nieznanych okolicznościach, a Shuu jest podejrzany o jego kradzież.

Ima, Soko ni Iru Boku to historia dystopijnego świata, w którym Shuu musi znosić tortury, głód i okropności wojny, aby uratować samotną dziewczynę, którą znalazł siedzącą na szczycie komina.

One Piece

Toei Animation
? odcinki · TV Emitowany
8.49

Odcinki w wersji 1080p

Minęło już ponad 20 lat od egzekucji największego z piratów, Gold Rogera, lecz pamięć o jego czynach pozostaje wiecznie żywa. Coraz to nowi śmiałkowie próbują zmierzyć się z legendą i odnaleźć One Piece – tajemniczy skarb słynnego poprzednika. Wśród nich jest Monkey D. Luffy, wyszczerzony od ucha do ucha nastolatek w słomkowym kapeluszu, oznajmiający każdemu, kto się napatoczy, że zostanie Królem Piratów. Godna podziwu wiara w siebie, prawda? Problem polega na tym, że chłopak nie ma statku ani załogi, nie zna się na nawigacji, a znalazłszy się w wodzie idzie na dno jak kłoda. I ktoś taki miałby sobie poradzić na najbardziej nieprzewidywalnym z mórz świata i zostać następcą wielkiego Gold Rogera? Albo jest zupełnym debilem (co właściwie nie jest dalekie od prawdy), albo też wszystko jest możliwe. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wielka przygoda.

The Big O

Sunrise
26 odcinki · TV Zakończony THEビッグオー
7.54

Paradigm City. Miasto Amnezji. W nieznanych okolicznościach czterdzieści lat temu wszyscy jego mieszkańcy stracili pamięć i od tego czasu stało się ono, delikatnie mówiąc, niezbyt przyjemnym miejscem. Wszystkim zarządza korporacja Paradigm, a mająca utrzymywać porządek policja nie radzi sobie do tego stopnia, że niezbędni stali się negocjatorzy. Nie jest to taki zwyczajny zawód, ponieważ łączy to, co my rozumiemy pod tą nazwą, z profesją prywatnego detektywa. Roger Smith, uznawany za najlepszego z negocjatorów, ma również drugie, nieoficjalne zajęcie. Od czasu do czasu miasto atakują gigantyczne maszyny zwane Megadeusami. Gdy do tego dochodzi, Roger wsiada do ogromnego robota, tytułowego Big O, i rusza do akcji.