Wiosna 2016

Aikatsu Stars!

Bandai Namco Pictures
100 odcinki · TV Zakończony
7.52

Yume Nijino została przyjęta do akademii Four Stars, domu pięknej i utalentowanej grupy idolek S4. Wraz z innymi nowicjuszkami chcą odkryć swój talent. Mają do wyboru specjalizację w urodzie, śpiewie, tańcu lub dramacie. Przed nimi trudna droga, w której muszą polegać na sobie nawzajem, aby pokonać swoje słabości i rozwinąć swoje unikalne mocne strony.

Podczas występów inauguracyjnych pierwszoroczniaków, Yume wypada rewelacyjnie. Niestety mdleje, przez co nie pamięta, że w ogóle była na scenie. Próbując odnaleźć swój talent, poznaje Rola “Laurę” Sakurabę. Nawiązują one przyjacielską rywalizację, pracując razem, by się uczyć i doskonalić.

Mimo różnic, wszystkie uczennice mają ten sam cel: zostać następną idolką S4. Jednak ciężka praca i determinacja, wraz z pracą zespołową, są potrzebne, jeśli chcą dołączyć do elitarnego S4.

Big Order (TV)

Asread
? odcinki · TV Zakończony ビッグオーダー
5.44

Dziesięć lat temu pojawili się ludzie nazywani Użytkownikami Rozkazów, którym wróżki zapewniły specjalne zdolności zależne od wypowiedzianych przez nich życzeń. Jednym z nich jest Eiji Hoshimiya, na którym ciąży odpowiedzialność za straszne wydarzenia z tamtego okresu. Nierozsądnie dobierając prośbę, doprowadził wówczas do zniszczenia świata i okaleczenia swojej siostry, w wyniku czego postanowił nigdy więcej nie używać danej mu mocy.Kiedy do jego klasy przepisuje się nowa dziewczyna, Eiji czuje się, jakby wygrał los na loterii. Jak się później okazuje, drastycznie się pomylił, a śliczna koleżanka, która zna jego sekret, jest tu po to, żeby pozbawić go życia w ramach zemsty za śmierć jej rodziców w spowodowanej przez niego katastrofie. Chłopak zostaje wówczas zmuszony do przypomnienia sobie prawdziwej treści życzenia, które wypowiedział, i złamania swojego postanowienia.

Boku no Hero Academia

Bones
13 odcinki · TV Zakończony My Hero Academia
8.27

Wśród ludzkości rozwinęły się supermoce zwane „Dziwactwami”, które posiada aż 80% populacji świata. Za ich przyczyną pojawiło się wielu nowych czarnych charakterów oraz przeciwstawiających się im superbohaterów. Jak można się domyślić, zapotrzebowanie na nich jest dość spore w tych zwariowanych czasach, co poskutkowało stworzeniem prestiżowej szkoły zwanej Akademią Bohaterów, zajmującej się trenowaniem aspirujących herosów.
Zostanie bohaterem jest także marzeniem gimnazjalisty Izuku Midoriyi, jednak na jego nieszczęście, chłopak należy do tych 20% populacji nie posiadających żadnych supermocy. Nie ma on jednak zamiaru się poddawać i mimo wszystko pragnie przystąpić do egzaminu wstępnego Akademii Bohaterów. Przez serię nieoczekiwanych zdarzeń, wpada w oko największego herosa na świecie, All Migha (Wszechmocnego), który zgadza się go trenować!

Bungou Stray Dogs

Bones
12 odcinki · TV Zakończony Literary Stray Dogs
7.79

Wyrzucony z sierocińca Atsushi Nakajima, błąkając się po Jokohamie, natrafia na dryfujące w rzece zwłoki. Wygłodzony i zdesperowany chłopak postanawia je okraść, ale ku jego ogromnemu zdziwieniu wyciągnięty z wody mężczyzna jeszcze żyje i jest bardzo niezadowolony z niespodziewanego „ratunku”. Widząc jednak, w jakim stanie jest chłopak, niedoszły samobójca, przedstawiający się jako Osamu Dazai, postanawia go przynajmniej nakarmić, a że na koszt znajomego, który akurat się pojawił… W ten sposób biedna sierotka poznaje dwóch członków nietypowego biura detektywistycznego, którego pracownicy obdarzeni są nadnaturalnymi mocami. W trakcie rozmowy wychodzi również na jaw, że Atsushi może mieć coś wspólnego z szukanym przez nich tajemniczym tygrysem ludojadem. A że zwierzę rzekomo chłopaka prześladuje, zostaje on nie całkiem po dobroci zaangażowany w śledztwo, w ramach zapłaty za posiłek. W końcu kto chciałby robić za żywą przynętę? Cóż, prawda okazuje się nieco inna niż Atsushi podejrzewał i ostatecznie staje się on najnowszym nabytkiem agencji detektywistycznej.

Źródło: Tanuki-Anime

Gakusen Toshi Asterisk 2nd Season

A-1 Pictures
12 odcinki · TV Zakończony 学戦都市アスタリスク
7.13

Kontynuacja wydarzeń z pierwszego sezonu. Ayato Amagiri przyjmuje zaproszenie do jednej z sześciu elitarnych szkół dla uprzywilejowanych ludzi ze zdolnościami, znanych jako Genestella. Kieruje nim chęć odnalezienia starszej siostry, która zaginęła po wyruszeniu do miasta akademii na wodzie Rikka. Wie, że aby dotrzeć do serca miasta i odkryć, co jest powodem jej zniknięcia, będzie musiał wziąć udział w turnieju walk. Z tego powodu łączy swoje siły z Julis, księżniczką Lieseltanii. Wspólnie bez większych trudności przechodzą przez początkowe walki, ale prawdziwe wyzwania dopiero na nich czekają.

Honobono Log

Fanworks
10 odcinki · TV Zakończony ほのぼのログ
7.37

10 krótkich historii opisujących codzienne życie ludzi zarówno w wieku szkolnym, jak i dorosłym. Historie te jednak nie ograniczają się tylko do romansu, są tu również odcinki poświęcone relacji rodzinnej między dziećmi a rodzicami w bardzo subtelny, acz piękny sposób.

Hundred

Production IMS
12 odcinki · TV Zakończony ハンドレッド
6.40

Hundred to jedyna broń zdolna przeciwstawić się tajemniczym formom życia atakującym Ziemię, zwanym Savage. Aby zostać Slayerem władającym Hundred, Hayato Kisaragi przenosi się do Little Garden, specjalnej akademii będącej statkiem-miastem. Na miejscu spotyka swojego nowego współlokatora, Emila Crossforda, względem którego czuje pewien dziwny niepokój – jakby coś mu w nim nie pasowało, a jednocześnie już go skądś kojarzył. Żeby zaś tego było mało, od razu po rozpoczęciu szkoły zostaje wyzwany na pojedynek przez „Królową” akademii, najpotężniejszą Slayerkę Claire Harvey.

JoJo no Kimyou na Bouken Part 4: Diamond wa Kudakenai

David Production
39 odcinki · TV Zakończony JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable
8.53

Protagonistą tej serii jest Jousuke Higashikata, nieślubny syn Josepha Joestara. Akcja zaczyna się w 1999 roku, 11 lat po wydarzeniach z Egiptu. Joutarou Kuujou trafia do miasta Morioh, gdzie za sprawą „Łuku i Strzały”, potężnego artefaktu, ktoś sprawia, że w trafionych nim ludziach przebudza się moc Standu. Żeby zapobiec namnażaniu się używających nadnaturalnych zdolności, mężczyzna musi połączyć siły z Jousuke, który posiada wrodzony Stand, Crazy Diamond. Moc pozwala mu na odtwarzanie zniszczonych obiektów z ich fragmentów.

Joker Game

Production I.G
12 odcinki · TV Zakończony Joker Game, ジョーカー・ゲーム
7.05

Rok 1937, czasy zanim jeszcze II Wojna Światowa rozpętała się na dobre. Historia ta przedstawi losy tajemniczej organizacji szpiegowskiej znanej jako „Agencja D”. Zostaje ona założona przez podpułkownika Yuuki z Cesarskiej Armii Japońskiej. Rekrutuje on wszelakich ludzi, niekoniecznie wojskowych, oraz szkoli ich na agentów specjalizujących się w sztuce manipulacji – hasłem przewodnim ich szkolenia jest „Nie zabijaj, nie daj się zabić, nie daj się pojmać”. Staną się oni później specjalną drużyną szybkiego reagowania przeciw wewnętrznym i zewnętrznym zagrożeniom.

Kagewani: Shou

Tomovies
13 odcinki · TV Zakończony Kagewani -II-, 影鰐-KAGEWANI-承
6.44

Drugi sezon Kagewani.

Kiznaiver

Trigger
12 odcinki · TV Zakończony キズナイーバー
7.49

W futurystycznej Japonii na ziemiach odratowanych spod ogromnego wysypiska śmieci powstała niezwykła metropolia – Sugomori City. W tych realiach żyją Noriko Sonozaki oraz Katsuhira Agata, chodzący razem do klasy jednej z lokalnych szkół. Pomimo czasu spędzanego w placówce uczniowie nie mają o sobie pojęcia, można wręcz powiedzieć, że są do siebie wrogo nastawieni. Tym bardziej zdziwiony jest Katsuhira, gdy pewnego dnia tajemnicza i apatyczna Sonozaki oznajmia mu, że został wybrany na Kiznaivera. System Kizuny, do którego podłączeni są również inni znajomi z klasy naszych bohaterów, ma stać się innowacyjnym remedium na zło tego świata, poprzez rozdzielanie przykrych doświadczeń pomiędzy Kiznaiverami. Gdy jeden z nich zostanie w jakiś sposób zraniony, system rozkłada ból na wszystkich połączonych z siecią. Fabułę anime komplikują działania Sonozaki, wystawiającej grono bohaterów na przeróżne niebezpieczeństwa.

Koutetsujou no Kabaneri

Wit Studio
12 odcinki · TV Zakończony Kabaneri of the Iron Fortress, 甲鉄城のカバネリ
7.25

Gdy świat jest w trakcie rewolucji przemysłowej, pojawia się nowy gatunek stworzenia, którego można zabić tylko i wyłącznie przebijając jego, chronione żelazną powłoką, serce. Co więcej człowiek po ugryzieniu przez tegoż potwora zamienia się w zombie-podobnego stwora zwanego Kabane.

Love Live! Sunshine!!

Sunrise
13 odcinki · TV Zakończony Love Live! Sunshine!!, Love Live! School Idol Project: Sunshine!!, ラブライブ!サンシャイン!!
7.39

Marzeniem wielu nastolatek jest stać się popularnym wśród rówieśników, ale i nie tylko. Taki cel przyświecał również nastoletniej uczennicy z małego, prywatnego liceum w Namuzu. Chika Takami postanowiła spełnić swoje marzenie w drugiej klasie, stając na czele dziewięcioosobowej grupy dziewcząt zwanej Aquors.

Magi: Sinbad no Bouken (TV)

Lay-duce
13 odcinki · TV Zakończony Magi: Adventure of Sinbad
7.91

W małej, zubożałej wiosce Tison, w Imperium Parthevii, byłemu żołnierzowi Badrowi i jego życzliwej żonie Esrze, rodzi się syn o imieniu Sinbad. Jego narodziny tworzą promienistą falę dla wszystkich rukh, a ci dla których chłopiec jest deklaracją osobliwości stojącej na szczycie mocy, nazywają go: „Dzieckiem Przeznaczenia”. Mimo iż kraj Sindbada nękają niestabilność gospodarcza i konsekwencje wojny, młodzieniec prowadzi wesołe życie. Lecz przybycie pewnego nieznajomego zrujnuje jego pokojowy świat i wkrótce spotka go tragedia.
Wiele lat później na całym świecie wzniesiono tajemnicze budowle zwane „lochami”. Podobno zawierają wielką moc i skarby. Lochy te wzbudziły zainteresowanie zarówno poszukiwaczy przygód, jak i armii, mimo iż każdy śmiałek nigdy stamtąd nie wrócił.
Sinbad, obecnie mając 14 lat, wyrósł na czarującego i utalentowanego chłopca. Zainspirowany szokującymi wydarzeniami z dzieciństwa i słowami ojca, pragnie rozpocząć odkrywanie świata poza swoją wioską. Jakby przeklęty przez los, Sinbad spotyka enigmatycznego podróżnika imieniem Yunan. Poruszony historią i ambicjami Sinbada, Yunan kieruje go do lochu, który, jak twierdzi, posiada moc potrzebną Sinbadowi do osiągnięcia jego celów – „moc króla”.

Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

Project No.9
12 odcinki · TV Zakończony ネトゲの嫁は女の子じゃないと思った?
6.93

Raz nabyte traumy nie odpuszczają człowieka ani na krok. A najbardziej dotkliwe są traumy związane z miłością. Doskonale wie o tym Hideki Nishimura, zapalony gracz komputerowy, który pewnego pięknego dnia wyznał swoje uczucia bliskiej mu osobie z gry, po czym sromotnie się zawiódł. Okazało się, że pod żeńskim awatarem ukrywał się pełnokrwisty facet. Hideki poprzysięga nigdy więcej nie ufać osobom z internetu, jednakże wszystko może ulec zmianie po tym, kiedy zakochuje się w nim Ako Tamaki, dziewczyna zagubiona pomiędzy rzeczywistością i światem wirtualnym. Hidekiemu przypada niepasujące do niego zadanie naprowadzenia Ako na właściwą drogę.

Ragnastrike Angels

Satelight
12 odcinki · TV Zakończony ラグナストライクエンジェルズ
4.33

W niedalekiej przysłości wrogie istoty zwane „Fiarem” przeprowadzają atak na Ziemię. Aby obronić świat przed atakiem obcych, Japonia powołuje specjalną jednostkę, „Ragna Strikers” – sześć młodych dziewczyn władających zaawansowaną bronią i umiejętnością, by urosnąć do gigantycznych rozmiarów. Ragnastrike Angels śledzi losy Ayano Anemori i jej przyjaciółek.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

White Fox
25 odcinki · TV Zakończony Re:ゼロから始める異世界生活
8.31

Wracając ze sklepu, Subaru Natsuki, japoński licealista, niespodziewanie zostaje przyzwany do innego świata. Nie dość, że znajduje się w najtrudniejszej sytuacji w swoim życiu i nie ma śladu osoby, która go przywołała, to jeszcze zostaje zaatakowany. Ratuje go tajemnicza srebrnowłosa dziewczyna z kotkiem-duszkiem, postanawia więc współpracować z wybawicielką, aby spłacić swój dług. Jednakże zostają ponownie zaatakowani i zamordowani, ale ku zaskoczeniu Subaru, budzi się on w miejscu, gdzie został przyzwany do nowego świata. Okazuje się, że ten bezradny bohater posiada umiejętność „Powrót przez śmierć”, pozwalającą po śmierci cofnąć się w czasie do pewnego momentu. Pośród odmętów rozpaczy tylko on może uratować dziewczynę od nieuniknionej śmierci, samemu umierając wielokrotnie na różne sposoby.

Sakamoto Desu ga?

Studio Deen
12 odcinki · TV Zakończony 坂本ですが?
7.63

Do pierwszej klasy prefekturalnego liceum Gakubun w Japonii uczęszcza nietypowy uczeń, który momentalnie przykuwa uwagę każdego. Ten pozornie zwyczajny, choć niezwykle przystojny czarnowłosy młodzieniec o imieniu Sakamoto wyróżnia się tym, że absolutnie wszystko, co robi, robi z Klasą przez duże „k”. Jest ucieleśnieniem dobrego gustu, wdzięku i gracji, chodzącym ideałem, niekoronowanym władcą SWAG­‑u. Sprawia to, że jest idolem dziewcząt, natomiast jego rówieśnicy kipią z zazdrości i nie ustają w próbach strącenia go z piedestału. I choć okazuje się to zadaniem niewykonalnym, to prowadzi do mnóstwa zabawnych scen i refleksji. Co więcej, szyk i spryt Sakamoto nie są ukierunkowane na to, jak wywinąć się od obowiązków i kłopotów, lecz na to, w jaki sposób sobie z nimi poradzić tak, by nie dość, że wyjść na swoje, to jeszcze zrobić to w najlepszym stylu.

Sousei no Onmyouji

Studio Pierrot
50 odcinki · TV Zakończony Twin Star Exorcists
7.33

Obok naszego świata istnieje Magano, czyli świat równoległy, gdzie egzystują nieczystości, zwane inaczej Kagare. Upraszczając nieco temat i przenosząc go na nasz grunt, można po prostu stwierdzić, że mówimy o wszelkiej maści demonach. Ich usuwaniem zajmują się egzorcyści, którzy dysponują odpowiednimi talizmanami i mogą przenosić się do Magano, by tam skutecznie walczyć z potworami. Rokuro Enmadou jest jednym z egzorcystów i kiedyś stawiał sobie za cel zniszczenie wszelkich nieczystości. Niestety pewne wydarzenie, nazwane później tragedią z Hiinatsuki, sprawiło, że chłopak nie chce mieć nigdy więcej nic wspólnego z egzorcyzmami. A że bywa uparty jak osioł, miałby szansę tej obietnicy dotrzymać, gdyby złośliwy los nie zesłał mu na głowę ekscentrycznej pannicy, która zdecydowała się poświęcić swoje życie walce, tak jak on kiedyś.

Super Lovers

Studio Deen
10 odcinki · TV Zakończony SUPER LOVERS(スーパーラヴァーズ)
7.17

Licealista Haru mieszka zagranicą ze swoją mamą. Kobieta każe mu zając się „ucywilizowaniem” swojego adoptowanego brata Rena, nieokiełznanego chłopca, który zdaje się nie lubić interakcji międzyludzkich. Choć na samym początku ich relacja jest czysto antagonistyczna, z czasem dwójka ta zaczyna zbliżać się do siebie.

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge

Silver Link.
12 odcinki · TV Zakończony Tanaka-kun is Always Listless, 田中くんはいつもけだるげ
7.90

Wzdycha, podpiera głowę na łokciach, mruży zaspane oczy. Tanaka to chłopak, który preferuje nic nie robić i o dziwo nie jest z tego powodu nielubiany. Mamy przed sobą relaksującą, młodzieżową komedię o wspomnianym Tanace oraz cichym Oocie, który nie potrafi pozostawić go samemu sobie.

Usakame

Millepensee
12 odcinki · TV Zakończony うさかめ
5.81

Fabuła opowiada o dziewczętach z klubu tenisowego z liceum Usagikame, które próbują spełnić swoje własne marzenia.

Ushio to Tora (TV) 2nd Season

MAPPA, Studio VOLN
? odcinki · TV Zakończony Ushio & Tora, Ushio and Tora, うしおととら
7.94

Drugi sezon Ushio to Tora (TV).

Working!!!: Lord of the Takanashi

A-1 Pictures
? odcinki · Specjalny Zakończony WORKING!!! 第14話「ロード・オブ・ザ・小鳥遊」
8.22