!!!OTWORZYLIŚMY REKRUTACJĘ!!!
Zapraszamy wszystkich chętnych do naszego działu >>Rekrutacji<< !
Aktualnie rekrutujemy na stanowiska
- Uploader

Recenzja “Maoujou de Oyasumi”

Maoujou de Oyasumi

 

Fabuła

 

Anime opowiada o losach księżniczki Syalis porwanej przez demony. Świat ludzi mocno się przejął zaistniałą sytuacją, więc na ratunek wyruszył jej Bohater, z którym w dzieciństwie dziewczyna miała mieszane relacje. Na swojej drodze spotyka wiele przeszkód, jakimi są demony, z którymi musi się zmierzyć. Wracając do głównego wątku, jakim są losy naszej bohaterki. Jej głównym celem jest zapewnienie sobie wygodnego miejsca do spania, aby w końcu mogła się spokojnie wyspać, co nie było możliwe w jej rodzinnym zamku, gdyż było pełno tam hałasu, ciągle ktoś czegoś od niej wymagał, co uniemożliwiało jej miły sen. Aby osiągnąć swój cel, jakim jest perfekcyjne miejsce do spania, Suya wykazuje się ogromną inteligencją oraz chytrością jak na jej wiek. Te cechy umożliwiają jej wydostanie się ze swojej celi, w celu poszukiwań niezbędnych materiałów do idealnego snu. Na swojej drodze spotyka ułatwienia jak i utrudnienia, które zazwyczaj mają postać demonów, ponieważ część z nich patrzy na księżniczkę z pogardą, a inne, z kolei, są dla niej bardzo miłe. W momencie, gdy Suya wyznacza sobie nowy cel, zostajemy o tym poinformowani za pomocą charakterystycznej melodii oraz oprawy graficznej. Całość prezentuje się zniewalająco, gdyż nawet ci mniej uważni będą w stanie odróżnić wątki w fabule.

 

Każdy odcinek przedstawia inne problemy księżniczki, które stoją jej na przeszkodzie do idealnego snu. Jej zapotrzebowania stają się coraz bardziej wymagające, co wyklucza monotonność, a jej miejsce zastępuje zróżnicowanie pomiędzy metodami, które księżniczka ma w głowie. Nie możemy poddać się jej urokowi zewnętrznemu, gdyż wewnątrz perfekcyjnie manipuluje swoim charakterem, przez co, za większość występków nie ponosi odpowiedzialności. Każda jej podróż jest przemyślana przez autora, gdyż wprowadza ona nowe postacie, które zazwyczaj pojawiają się później ponownie, żeby ich wątek został rozwinięty…

 

Relacje między księżniczką a innymi bohaterami z każdym odcinkiem się pogłębiają oraz rozwijają. Wprowadza to miłą atmosferę. Często podczas misji jesteśmy w stanie poznać dokładniej życie młodej dziewczyny, pojawiają się retrospekcje, dzięki którym jesteśmy w stanie zbliżyć się do Suyi. Opowiada ona o warunkach, jakie panowały w zamku oraz wśród najbliższych jej osób.

 

Dokładne określenie fabuły jest dość trudne, gdyż praktycznie każdy odcinek przedstawia nam nową historię. Poznając nowe postacie, możliwości działania głównej bohaterki są coraz większe, przez co przewidzenie jej działania jest w zasadzie niemożliwe. Zdecydowanie, każdy odcinek prowadzi wątek w ciekawy sposób, który na pewno wprowadzi was w rewelacyjny nastrój!

 

 

Bohaterowie

 

Główna bohaterka Księżniczka Syalis jest bardzo dobrze zrobiona, pomimo swojego młodego wieku, subtelnie okazuje uczucia i emocje. Przewodzi nią dziecięca żądza zabawy oraz dobrego miejsca do spania.

 

Władca Demonów został obdarzony pięknym charakterem. Z jednej strony próbuje zachować swój autorytet, lecz urok księżniczki jest zbyt silny i nie jest w stanie się mu oprzeć. Mimo czego nie ulega kompletnie głównej bohaterce, idealnie balansuje pomiędzy swoimi a jej racjami.

 

Pozostałe postacie pojawiały się rzadziej, lecz i tak miały ważną funkcję w całej produkcji. Wprowadzeni bohaterowie (nawet ci epizodyczni) odgrywali mniejsze, bądź większe wątki w historii. Twórcy umożliwili nam poznanie każdego charakteru, dzięki czemu odczucie takiej ich ilości nie jest przytłaczające.

 

 

Oprawa graficzna i muzyczna

 

Oprawa graficzna jest delikatna, pełna jasnych kolorów. Mimo wszystko, na drugim planie nie brakuje mrocznych odcieni, które dodają efektu grozy przy przedstawieniu świata demonów. Dzięki pomocy młodej bohaterki, ich zamek częściowo zostaje wypełniony elementami o różnorodnej palecie barw, co nadaje lekkich i uroczych akcentów. Każda postać ma charakterystyczny element graficzny, zaczynając od cech ogólnych, takich jak: wygląd, charakterystyczne kolory oraz odzież, a kończąc na szczegółach takich, jak oczy, przy których studio Doga Kobo wysoko zawiesiło poprzeczkę. Rewelacyjną robotę wykonali z oczami protagonistki. Jesteśmy w stanie bez problemu odkryć towarzyszące jej emocje. Warto podkreślić fakt, iż ubiór księżniczki nie jest w każdej sytuacji taki sam! W zależności od miejsca, w jakim się znajduje, posiada dodatkowe albo zupełnie inne części garderoby.

 

Oprawa muzyczna również zaskakuje pozytywnie. Opening idealnie wprowadza nas w świat urokliwego, a zarazem pełnego śmiechu, nastroju, który nie opuści nas do końca serii. Ścieżka dźwiękowa głównie jest wypełniona delikatnymi akcentami, uzupełniającymi miłą atmosferę.

 

Uważajcie na zwroty akcji! Bowiem niejednokrotnie akcent muzyczny z wesołej melodii w subtelny sposób przemienia się w muzykę pasującą idealnie do scen grozy. Studio kilka razy zaskoczyło mnie z dobrze dobranymi efektami muzycznymi do danej scenerii, co jest jak najbardziej na plus!

 

 

Podsumowanie

 

Reasumując, seria idealna na gorsze dni wywołane smutkiem albo stresem. Oglądając każdy odcinek, dogłębniej poznajemy historię postaci, co tylko dodaje miłej atmosfery. Mnie osobiście seria całkowicie urzekła, jestem w stanie bezproblemowo polecić ten tytuł każdemu, kto poszukuje odskoczni od negatywnych emocji albo ma ochotę na odrobinę słodkiej atmosfery.

 

 

Ocena recenzenta:

Fabuła: 7.5/10
Bohaterowie: 8,5/10
Oprawa graficzna: 8/10
Oprawa muzyczna: 9/10

Autor recenzji: Miq

Serię możecie obejrzeć na stronie tutaj.

Rekomendacje

„Artiswitch” to krótka seria składająca się z 6 odcinków trwających po około 8 minut. To taka jednostrzałowa produkcja, która już w pierwszych sekundach zabierze nas do pięknego, magicznego świata. Została…

Mirai Nikki   „Mirai Nikki”, czy inaczej „Pamiętnik przyszłości” to thriller psychologiczny z nutką romansu stworzony przez studio Asread. Został on wyprodukowany w 2011 roku i posiada 26 odcinków.  …

Komentarze

  1. zuzia pisze:

    jej wiek nie jest podany, ale jest uznawana za dorosłą, a nie dziecko.

Dodaj komentarz