Jesień 2011

Bakuman. 2nd Season

J.C.Staff
25 odcinki · TV Zakończony バクマン。2ndシーズン
8.43

Narzekasz, że masz zbyt dużo zadane? Nie potrafisz zmusić się do pracy? To anime jest właśnie dla ciebie! Oglądając poczynania młodych, aczkolwiek już doświadczonych mangaków – Mashiro i Takagiego, nie sposób nie nabrać motywacji i sił do działania. Ashirogi Muto dają z siebie wszystko po raz kolejny!Fani pierwszej części będą zachwyceni. Twórcy nie tylko kontynuują niedokończone wątki z ‘jedynki’, ale też wprowadzają masę nowych, równie udanych. Momentami seria nabiera dramatyzmu, jakiego dotąd w Bakumanie nie widzieliśmy, a następnie zaskakuje kolejną dawką miłego, stonowanego humoru.Również sceptycy, którzy rzucili pierwszą część w kąt, powinni się skusić. Twórcy odrobili lekcje i w miarę możliwości zredukowali wszystkie niedoskonałości zarzucane poprzedniczce. Odrealnione relacje Mashiro i Azuki wreszcie nabierają “ludzkich” kształtów, praca dwadzieścia cztery na siedem kończy się pogorszeniem zdrowia i problemami nie tylko w szkole, a mangowy rynek pokazuje pazur.

Ben-To

David Production
12 odcinki · TV Zakończony Ben-To, Bento, Ben-Tou, ベン・トー
7.25

Opowieść o dumie, honorze, starciach do utraty tchu… i bentō. Szczególnie o tym ostatnim. Anime prezentuje świat, w którym sklepy regularnie stają się arenami zaciekłych walk, a stawką jest przecenione jedzenie. Fabuła skupia się na świeżo przyjętym do liceum Yō Satō, który nieopatrznie trafia w sam środek walki o bentō. Poważne obrażenia, jakie otrzymuje, wydają się tylko pobudzać jego ciekawość. Wskutek tego on i towarzysząca mu koleżanka ze szkoły, Hana Oshiroi, wstępują do Klubu Miłośników Przecenionego Jedzenia, prowadzonego przez drugoklasistkę Sen Yarizui.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai

AIC Build
12 odcinki · TV Zakończony Haganai: I don't have many friends, I Don't Have Many Friends, 僕は友達が少ない
7.27

Pierwszy dzień w nowej szkole gorzej rozpocząć się nie mógł – pomylenie autobusu zaowocowało znacznym spóźnieniem. Bohater, biegnąc ile sił w nogach, próbował nadrobić stracony czas, w efekcie czego wparował na lekcję cały spocony i na tyle zasapany, że każde wypowiadane słowo brzmiało dość groźnie, by przestraszyć nawet nauczycielkę. Od tamtej chwili uczniowie zaczęli postrzegać go jako chuligana.
Sytuacja nie ulegała zmianie, a Kodaka przez cały następny miesiąc nie odezwał się do nikogo słowem i dopiero przypadkowo usłyszana rozmowa Yozory Mikazuki z wyimaginowanym przyjacielem, Tomo, zmieniła stan rzeczy. Oboje uświadomili sobie, że mają identyczny problem – brak przyjaciół. Dyskusja skończyła się w dość dziwnych okolicznościach, gdyż dziewczyna nagle wybiegła z uśmiechem na ustach, życzliwie żegnając się z bohaterem. Jak się domyślacie, to nie jest koniec znajomości tej dwójki. Po lekcjach Yozora poprosiła Kodakę o pomoc w pewnym przedsięwzięciu, a mianowicie stworzeniu nowego klubu, mającego na celu pomaganie ludziom takim jak oni w nawiązywaniu znajomości – Klubu Bliźnich.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai Episode 0

AIC Build
1 odcinki · OVA Zakończony Boku wa Tomodachi ga Sukunai OVA, Haganai OVA, I Don't Have Many Friends OVA, Boku ha Tomodachi ga Sukunai OVA, 僕は友達が少ない 第0語
6.75

Hasegawa Kodaka, który przeniósł się szkoły, ma trudności z nawiązywaniem przyjaźni. W szkole uczniowie myślą, że jest szkolnym chuliganem przez jego blond włosy. Pewnego dnia spotyka swoją koleżankę z klasy, Yozorę, która rozmawia ze swoim wyimaginowanym przyjacielem Tomo. Zdając sprawę, że żaden z nich nie ma prawdziwych przyjaciół, postanawiają, że najlepszym sposobem jest utworzenie klubu. W ten sposób powstał specjalny klub, przeznaczony dla osób, którzy nie mają zbyt wielu przyjaciół. Gdy inni samotni koledzy z klasy powoli dołączają do ich małego klubu, będą próbować nauczyć się budować przyjaźnie poprzez wspólne gotowanie, granie w gry i inne zajęcia grupowe, ale czy ta grupa naprawdę będzie się w stanie się dogadać?

Boku wa Tomodachi ga Sukunai: Relay Shousetsu wa Ketsumatsu ga Hanpanai

AIC Build
1 odcinki · OVA Zakończony Haganai: A Round-Robin Story's Ending Is Way Extreme, I Don't Have Many Friends: Add-on Disc, Boku wa Tomodachi ga Sukunai: Add-on Disc, 僕は友達が少ない リレー小説は結末が半端ないL(゜□゜)」
7.09

13-nasty odcinek Boku wa Tomodachi ga Sukunai

Silver Link.
12 odcinki · TV Zakończony C³ - CubexCursedxCurious, C3, C Cube, C^3, シーキューブ
6.63

Pewnego dnia nastoletni Haruaki Yachi otrzymuje od podróżującego po świecie ojca tajemniczą przesyłkę. Jak bardzo szybko się okazuje, enigmatyczny sześcian jest jednym z rozsianych po świecie przeklętych „narzędzi”, a pobyt w domu Haruakiego ma go spod działania rzeczonej klątwy wyswobodzić. A właściwie nie „go” lecz „ją” – klątwa sprawia także, że nieprzyjemna machina służąca do wymyślnych tortur może przybierać całkiem przyjemny kształt nieletniej panienki imieniem Fear. Dla naszego bohatera nie jest to pierwsze zlecenie tego rodzaju, chociaż bez wątpienia najtrudniejsze z dotychczasowych. Co gorsza, obecność potencjalnie potężnej broni ściąga na dom i całą miejscowość Haruakiego zdecydowanie niepożądaną uwagę rozmaitych ciemnych sił.

Chihayafuru

Madhouse
25 odcinki · TV Zakończony ちはやふる
8.27

Chihaya Ayase jest przeciętną dziewczyną, która nie przejawia jakiś szczególnych zainteresowań. Od zawsze była zapatrzona w swoją starszą siostrę i jej rozwijającą się karierę modelki. Jednakże pewnego razu poznaje kogoś, kto mówi jej, że powinna zacząć żyć dla siebie i nie oglądać się na innych. Wkrótce Chihaya odkrywa w sobie nową pasję, a jest nią stara japońska gra karciana „karuta”.

Fate/Zero

ufotable
13 odcinki · TV Zakończony fejt zero
8.37

Fate/Zero to prequel serii Fate/Stay Night, znanej chyba wszystkim miłośnikom klimatów magii. Motywem przewodnim historii jest wojna magów o świętego Graala, który według legendy spełni jedno życzenie zwycięzcy. Walka toczy się między siedmioma pretendentami o zróżnicowanej osobowości i sile, co wcale nie przekreśla szans najsłabszego. Od początku głównymi bohaterami zdają się być Emiya Kiritsugu i Kotomine Kirei – mężczyźni twardzi, bezwzględni i podstępni. Jako że mówimy o magii, nie może zabraknąć paranormalnych stworzeń, jednak tutaj ich rolę pełnią znani z mitologii i historii wyjątkowi bohaterowie, tacy jak Aleksander Macedoński czy król Artur. Ich zadaniem jest wspieranie swego mistrza. Każdy z nich posiada umiejętności w innej dziedzinie walki oraz specjalną zdolność zwaną „szlachetnym widmem”, którą można nazwać bronią ostateczną.

Guilty Crown

Production I.G
22 odcinki · TV Zakończony ギルティクラウン
7.53

W niedalekiej przyszłości, na początku dwudziestego pierwszego wieku, Japonię zmienił nie do poznania potworny kataklizm – epidemia tajemniczego wirusa Lost Christmas. Choć od tego czasu minęło już wiele lat, kraj wciąż zmaga się z reperkusjami tamtych wydarzeń. Autorytarny rząd twardo trzyma łapę na zasobach szczepionki, a w „zakażonych” dzielnicach, objętych kwarantanną, nie obowiązują już prawa człowieka. Ruch oporu pod przewodnictwem rasowego bishounena Gaia stara się przeciwstawić rządzącej organizacji militarnej i przywrócić wolność obywatelom. A gdzieś daleko od tego wszystkiego, w ładnym, przytulnym mieszkanku, za pieniądze żyjącej z rządowej pensji mamusi, spokojnie egzystuje sobie Shu. Nazwać go Zwyczajnym Japońskim Nastolatkiem byłoby obrazą dla wszystkich Japończyków, nie tylko nastoletnich, ale o tym później. Na razie wiedzieć musimy tylko, że Shu to smętny romantyk, wzdychający do wschodzącej internetowej gwiazdki Inori, ale poza tym niczym niewyróżniający się z tłumu. Do czasu oczywiście. Jak na Zwyczajnego (powiedzmy) Japońskiego Nastolatka przystało, Shu już po dwudziestu minutach pierwszego odcinka w sposób podejrzanie przypominający zawiązanie akcji Code Geass zdobywa potężną moc, która zadecyduje o losach przynajmniej ruchu oporu, a w porywach nawet świata. Znamy? Pewnie, że znamy. Ale przecież nawet najbardziej sztampową historię zdarza się opowiedzieć w niezwykły, na wskroś oryginalny i wciągający sposób…

Hunter x Hunter (2011)

Madhouse
148 odcinki · TV Zakończony HxH
9.12

Remake kultowej przygodówki. W pewnym niebezpiecznym, pełnym strasznych i wielkich kreatur świecie fantasy, młodziutki protagonista Gon marzy o tym, by pójść w ślady ojca i zostać Łowcą. Jest to tytuł dający ogromne możliwości, jak również świadczący o ponadprzeciętnych umiejętnościach i sile, jednak stanie się Łowcą wcale nie jest prostym zadaniem. Śmiałków czekają egzaminy tak trudne, że wielu straciło życie, próbując im sprostać. Wkrótce po wyruszeniu z rodzinnej wioski i rozpoczęciu przygody, dzięki swemu pozytywnemu nastawieniu, Gon zaprzyjaźnia się z mnóstwem różnych ludzi. Kilku postanawia się do niego przyłączyć i podróżować wspólnie, dzieląc smutki i radości oraz razem stawiać czoła najrozmaitszym przeciwnościom. Głównemu bohaterowi nieodłącznie towarzyszą: Leorio – poszukujący fortuny lekarz, a zarazem spec od sztuk walki, Kurapika – tajemniczy i skryty młodzieniec o silnym poczuciu sprawiedliwości oraz Killua – potomek sławnego rodu płatnych zabójców.

Kimi to Boku.

J.C.Staff
13 odcinki · TV Zakończony 君と僕。
7.72

Historia obraca się wokół czwórki nastolatków – przystojnych bliźniaków Yuuty i Yuukiego Asaba, zniewieściałego Shuna Matsuoki oraz przewodniczącego klasy, Kaname Tsukahary – którzy znają się od dzieciństwa. Może nie są jakoś przesadnie dobrymi przyjaciółmi, choć nie jest znów tak, że się nienawidzą; zawsze jednak trzymają się razem. Pół-Japończyk, przenoszący się właśnie do ich szkoły, Chizuru Tachibana, dołącza do ich paczki, tym samym dając początek komedii o codziennym życiu i dorastaniu naszych bohaterów.

Last Exile: Ginyoku no Fam

Gonzo
21 odcinki · TV Zakończony ラストエグザイル-銀翼のファム-
7.10

Gise i Fam tak samo jak w poprzedniej serii Rave i Calus są pilotami powietrznego statku o nazwie Vespa. Jednakże nie trudnią się one dostarczaniem tutaj przesyłek, a piractwem okrętowym, zdobywając je dla mieszkańców miasta o nazwie Kartoffel. Żyją w ciężkich czasach, gdzie światu grozi wojna na pełną skalę pomiędzy Federacją Ades a Królestwem Turyn. Nowy premier Luscinia, który odziedziczył złowrogie intencje całkiem nie dawno zniszczonej Gildii łamie kruchy rozejm, aby zdobyć władzę nad światem oraz exilem. Widząc złamanie rozejmu Gise oraz Fam za drobną opłatą bez wahania angażują się w walkę przeciwko Federacji Ades. Po drodze włączając w ten światowy konflikt pozostałe mocarstwa, które pragną przywrócić pokój, utrzeć nosa Gildii, oraz odzyskać ważny dla piratów światowy wyścig Grand Race. Starzy bohaterowie i całkiem nowa obsada znów stawiają czoła chorej ambicji Gildii aby walczyć o to co utracili.

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!

Lerche
12 odcinki · TV Zakończony Majikoi: Oh! Samurai Girls, Love Me, Seriously!!
6.77

Liceum Kawakami to nietypowa placówka, gdyż poza tradycyjnym zestawem edukacyjnym kładzie także nacisk na kształcenie uczniów w duchu samurajskim. Mamy zatem zgodę na używanie i noszenie broni, pojedynki między uczniami, a nawet prawdziwe bitwy, naturalnie z użyciem wyłącznie „bezpiecznego” uzbrojenia. Do tej właśnie szkoły chodzi Naoe Yamato, rezolutny i bystry chłopak. Ma on swoją paczkę, której zresztą szefuje. W jej skład wchodzi grupa dziewczyn i chłopaków, a ostatnio pojawiły się jeszcze dwie nowe kandydatki. Chociaż nastawiony do życia optymistycznie, Yamato ma pewien problem – jego ojciec opuścił Japonię, twierdząc, że nie jest to kraj, w którym warto żyć. Dla wychowywanego w tradycji patriotycznej chłopaka jest to zagwozdka, z którą trudno mu sobie poradzić.

Maken-Ki!

AIC
12 odcinki · TV Zakończony Maken-Ki! Battling Venus
6.44

Takeru Ohyama to normalny, choć trochę zboczony chłopak, który został przyjęty i właśnie uczęszcza do szkoły, która, ku jego niewiedzy, okazuje się placówką, gdzie uczniowie walczą między sobą używając magii. Pierwszego dnia, po trzyletniej rozłące, spotyka ponownie: Haruko Amaye, przyjaciółkę z dzieciństwa, Inaho Kushiye, dziewczynę twierdzącą, że jest jego narzeczoną oraz Kodame Himegami, blondynkę próbującą go zabić. Bohater dość szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest zbytnio lubiany. Dociera także do niego informacja o specjalnych magicznych zdolnościach, czy magicznej broni zwanej Maken używanej przez wszystkich uczniów… z której on, jak się okazuje, nie jest w stanie korzystać. Co ma w takim razie zrobić, skoro wygląda na to, że wszyscy w tym miejscu pojedynkują się między sobą, by dać popis swych umiejętności, on zaś nie posiada nic, czym mógłby się pochwalić?

Mirai Nikki

Asread
26 odcinki · TV Zakończony 未来日記
7.58

Gimnazjalista Amano Yukiteru, to chłopak, który ma problemy w znajdywaniu przyjaciół. Sam siebie uważa za widza, który tylko wszystko obserwuje, zaś swoje ewentualne przemyślenia zapisuje w pamięci telefonu. Dręczony samotnością, bohater zaczyna wyobrażać sobie różne rzeczy, jak na przykład przyjaciela zwanego Deus ex Machina (łac. „Bóg z maszyny”), będącego jednocześnie Panem Czasu i Przestrzeni. Widząc marny stan Yukiteru, Deus postanawia obdarzyć go specjalną zdolnością – teraz jego komórka będzie w stanie zapisać wydarzenia, które dopiero się wydarzą w niedalekiej przyszłości! Tym sposobem Yukiteru zostaje zmuszony do wzięcia udziału w grze, która wyłoni następcę tajemniczego Deusa.

Persona 4 the Animation

AIC ASTA
25 odcinki · TV Zakończony Persona 4 the Animation, P4A, ペルソナ4アニメーション
7.53

Yuu Narukami właśnie przeprowadził się z Tokio do Inaby – jego rodzice musieli wyjechali w interesach, co zmusiło go do zamieszkania ze swoim wujkiem i małą kuzynką. Jednak gdy fala morderstw wstrząsa niepozornym miasteczkiem, rzeczy stają się coraz dziwniejsze – szczególnie, gdy bohater znajduje tajemniczy, włączający się tylko o północy kanał, „Midnight Channel”, oraz stwierdza ze zdziwieniem, że może, dosłownie, wejść do telewizora. W towarzystwie niedowierzających mu przyjaciół chłopak odkrywa, iż po drugiej stronie ekranu znajduje się całkowicie inny świat, który zdaje się być połączony z ostatnimi zabójstwami. Uzbrojeni w moc przywoływania „Person”, swojego „drugiego ja”, bohaterowie walczą z zamieszkującymi niezwykłą rzeczywistość cieniami, jednocześnie starając się rozwiązać zagadkę okrutnych morderstw, podejrzanego kanału telewizyjnego, świata ze środka telewizora, czy wspominanych Person. Co łączy te wszystkie rzeczy? Yuu i jego przyjaciele muszą znaleźć odpowiedź na to pytanie, zanim będzie za późno!

Shakugan no Shana III (Final)

J.C.Staff
24 odcinki · TV Zakończony 灼眼のシャナIII –Final–
7.57

Kontynuując wydarzenia z ostatniej serii (Shagukan no Shana II), zarówno Shana jak i Kazumi czekające w swoich miejscach na Yuji’ego, który ma spotkać się z jedną z nich, odkrywają , że Yuji zniknął – z braku nawet najmniejszych dowodów jego istnienie znikło. Nie wszystko jest jednak stracone, listy które zostały mu wysłane ciągle istnieją, co daje wciąż nadzieję na jego dalsze istnienie. Shana starając się rozwikłać zagadkę zniknięcia Yuji’ego odkrywa, że, został liderem Bal Masque. Shana musi teraz stawić czoła najtrudniejszej walce w jej życiu.

Shinryaku!? Ika Musume (2nd Season)

Diomedea
12 odcinki · TV Zakończony 侵略!?イカ娘
7.52

Po odzyskaniu kałamarniczych zdolności, Ika Musume planuje kontynuować rozpoczętą przez nią misję zniszczenia ludzkości. Jednakże, jej beztroska praca jako kelnerka w domku plażowym oznaczała, że nie potrafiła robić nic innego jak tylko leniuchować się podczas jej wolnego czasu. Ponadto, jest przygnębiona swoimi problemami takimi jak bycia ściganą przez fanatyków kosmitów czy szalona dziewczyna, która się nią interesuje.
Opis by amailouame.

Suite Precure♪ Movie: Torimodose! Kokoro ga Tsunagu Kiseki no Melody♪

Toei Animation
1 odcinki · Film Zakończony 映画 スイートプリキュア♪ とりもどせ! 心がつなぐ奇跡のメロディ♪
6.99

Król Mephisto przybywa na Ziemię, by zabrać Ako do Major Landu. Dziewczynka nie ma nic przeciwko, stęskniła się za rodzicami, a chociaż kocha dziadka, wie doskonale, że w końcu musi wrócić do swojej ojczyzny. Jednak zanim to nastąpi, przez miasto Kanon przechodzi upiorna fala dźwiękowa, sprawiająca, że wszystkie instrumenty milkną. Czy to znaczy, że w krainie muzyki wydarzyło się coś strasznego? Mephisto i Ako, w towarzystwie pozostałych wojowniczek – Hibiki, Kanade i Ellen – udają się natychmiast do Major Landu. Rzeczywiście, nie jest dobrze – piękna kraina zmieniła się w ponure miejsce, a na jej mieszkańców rzucono tajemnicze zaklęcie. Kto sprawił, że cała muzyka zniknęła? Czy to możliwe, żeby stała za tym… królowa Aphrodite? Choć trudno w to uwierzyć, najwyraźniej to ona kieruje poczynaniami wysłanników sił ciemności, których celem jest – rzecz jasna – źródło wszystkich dźwięków, czyli Crescendo Tone.

Towa no Quon 5: Souzetsu no Raifuku

Bones
1 odcinki · Film Zakończony Towanoquon: The Return of the Invincible,
7.53

Jest to piąty z sześciu filmów.

Ta historia śledzi chłopca o imieniu Quon i jego przyjaciół, którzy są „Atraktorami”. Atraktorzy to istoty ludzkie, które przebudziły w sobie nadprzyrodzone moce. Na takich ludzi poluje pewna tajna organizacja. Quon jest zdeterminowany, aby uratować wszystkich Atraktorów.

Towa no Quon 6: Towa no Quon

Bones
1 odcinki · Film Zakończony Towanoquon: Eternal Quon,
7.62

Jest to ostatni z sześciu filmów.

Ta historia śledzi chłopca o imieniu Quon i jego przyjaciół, którzy są „Atraktorami”. Atraktorzy to istoty ludzkie, które przebudziły w sobie nadprzyrodzone moce. Na takich ludzi poluje pewna tajna organizacja. Quon jest zdeterminowany, aby uratować wszystkich Atraktorów.

Working’!! (2nd season)

A-1 Pictures
13 odcinki · TV Zakończony ワーキング’!!
7.89

Kontynuacja komediowej opowieści o pracownikach restauracji, w której z niewiadomego powodu zatrudnia się samych dziwaków i oryginałów, zaś zbudowanie zdrowych relacji koleżeńskich czy męsko­‑damskich urasta do rangi problemu nie do rozwiązania. Tu codzienne, najprostsze czynności i sytuacje stają się źródłem zabawnych nieporozumień, a nieszczęsny kelner Souta Takanashi wcześniej czy później dostaje fangę w nos od koleżanki cierpiącej z powodu nieodwzajemnionej miłości i zaawansowanej androfobii.