Ocena 8.39
Trailer
Obserwuj

Shinsekai yori

Shinsekai yori online pl, Shinsekai yori z polskimi napisami, anime Shinsekai yori na desu-online.pl
新世界より
Status: Zakończony Studio: Rok produkcji: 2012 Czas trwania: 22 min na ep Sezon: Typ: TV Odcinki: 25 Dodane przez: Cockateel Dodano: Zaktualizowano:
Anime Shinsekai yori do obejrzenia w 1080p 720P 480P 360P na desu-online.pl

Opis Anime Shinsekai yori

Przenieśmy się około tysiąc lat w przyszłość – poziom cywilizacyjny na Ziemi cofnął się w rozwoju, ludzie zaś żyją rozproszeni po świecie w małych społecznościach. Mieszkańcy tej ery posiadają moce psychiczne zwane “Juryoku” (jap. magiczna siła), które pozwalają im zmaterializować co tylko sobie wyobrażą. Pod nieobecność zaawansowanych naukowo technologii, to właśnie na tej umiejętności polegają najbardziej.
Pewnego dnia dziewczyna o imieniu Saki, razem z przyjaciółmi znajduje poza miasteczkiem małego robota-archiwum, zawierającego zapiski dotyczące dawnej cywilizacji oraz historii ludzkości. Dzięki niemu nastolatki dowiadują się, że Juryoku została odkryta w 21 wieku, powodując wybuch wojny światowej pomiędzy osobami, które mogły z niej korzystać i tymi, którzy tej umiejętności nie posiadali. Użytkownicy mocy psychicznych zwyciężyli, co dało początek rządom pełnym uciśnień i terroru.
Kiedy jeden ze mnichów dowiaduję się, iż ich dzieci zdobyły tą zakazaną wiedzę, podejmuje decyzję o zapieczętowaniu ich Juryoku. W czasie eskorty dzieci do sanktuarium w lesie spotykają ogromną, chodzącą na dwóch nogach mysz znaną jako Bakenezumi. Tak zostają zamieszani w brutalną wojnę, w której biorą udział rezydujące tam stworzenia.

Komentarze

  1. Lilium pisze:

    Kompletnie nie mam pojęcia jak to ocenić, bo sama historia jest niesamowita, bardzo mroczna i skłania do naprawdę intensywnych przemyśleń. Ale forma już mniej mi odpowiada… Mogli jakoś inaczej rozplanować te odcinki, tak, by widz bardziej rozumiał o co chodzi. Kusiło mnie, żeby to porzucić, bo seans był nieprzyjemny i nic nie miało dla mnie sensu, gubiłam się kompletnie i nie wiedziałam co się dzieje. Dopiero w dosłownie ostatnich 5 odcinkach coś zaczęło się przejaśniać. Mniej cierpliwy widz mógłby porzucić to w trakcie oglądania, a twórcy mogli temu zapobiec po prostu lepiej obrazując przedstawiony świat od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fanpage Desu-Online.pl