Recenzja „Mahou Shoujo Site”

„Mahou Shoujo Site” to 12-odcinkowe anime wyprodukowane przez production doA wiosną 2018.  To dramat połączony z horrorem i nadprzyrodzonymi mocami.

Fabuła

„Ty biedna, nieszczęśliwa duszyczko” –  to zdanie pada za każdym razem, gdy kolejna młoda dziewczyna dostaje różdżkę, która ma odmienić jej życie. Jedną z nich jest Aya Asagiri, która nie może odnaleźć miejsca dla siebie. Trzy dziewczyny okrutnie znęcają się nad nią w szkole, a w domu brat wyładowuje na niej swój gniew. Po kolejnym pobiciu, na jej komputerze wyświetla się podejrzana stronka, która informuje, że wkrótce Aya dostanie różdżkę. Dziewczyna nie wie o co chodzi, dlatego przerażona zamyka laptopa.

Już następnego dnia w szkolnej szafce na buty znajduje pistolet. Nie taki zwykły, ponieważ wydaje się, że ma kształt serca. Aya jednak nie zastanawia się nad tym długo – nie ma czasu, bo jej dręczycielki znów zaczynają zabawę. Tym razem robią to wyjątkowo boleśnie. Podczas pewnego zdarzenia, Aya chcąc się ratować, pod wpływem impulsu używa różdżki po raz pierwszy.

Właśnie to zdarzenie rozpoczyna kolejny, poważny etap w życiu dziewczyny. Yatsumura, koleżanka z jej klasy, dowiaduje się o całym zajściu. Ona również jest czarodziejką, dlatego postanawia pomóc Asagiri i wprowadzić ją w ten świat. Wkrótce okazuje się, że jest wiele innych dziewczyn takich jak one, jednak to oznacza, że jest też dużo więcej problemów…

Osobiście jestem wielką fanką tych mrocznych i magicznych produkcji o młodych dziewczynach, dlatego „Mahou Shoujo Site” oczywiście mi się spodobało. Najbardziej trafiły do mnie odkrywanie przez nastolatki kolejnych tajemnic o ich przyszłości i ich starania.

 

Bohaterowie

Postaci w tej serii jest naprawdę dużo, ale sądzę, że pomimo dość małej ilości odcinków, poznaliśmy je wystarczająco. Przede wszystkim czarodziejki są zupełnie od siebie różne, a mimo to potrafią się dogadać. Nawet jeśli wcześniej się nienawidziły, wspólnie dążą do jednego celu bez żadnych kłótni. Dodatkowo każda z nich ma za sobą inne, ciężkie przeżycia, które tak naprawdę zapoczątkowały sprawę z różdżkami. Gdy się o tym dowiadujemy, to jest to trochę smutne, ale i interesujące. To niesamowite, że po ogromnej traumie potrafią sobie poradzić. Przecież są w tak młodymi wieku!

Poboczne postacie również są świetne. Z lekką przykrością muszę przyznać, że zdecydowana większość z nich jest raczej negatywna, a ich zachowanie są szkodliwe. To jednak nie zmienia faktu, że są ogromnie interesujące. Zawsze, gdy pojawiają się na ekranie, czuć strach czy nawet obrzydzenie, a szczerze sądzę, że to bardzo dobrze. Fajnie, że wywołują emocje, dzięki temu seria nie jest nudna.

 

Manga

Seria posiada mangę, która składa się z 16 tomów. W Polsce znana jest bardziej jako „Czarodziejki.net”, a nie „Mahou Shoujo Site”. Oryginalnie, w Japonii, była wydawana od 7 marca 2014 do 8 października 2019. W Polsce, dzięki wydawnictwu Waneko, pierwszy tom ukazał się 18 stycznia 2018, a ostatni 19 lipca 2021.

 

Strona internetowa

Wpisując w pasek przeglądarki „Czarodziejki.net” wyskoczy nam oficjalna, oczywiście polska, strona na temat tej produkcji. Niesamowite jest to, że ma ona ten swój klimat i wygląda zupełnie tak jak w anime – jest ciemna i na początku wita nas tajemnicza postać. Na stronie widnieją informacje na temat każdej postaci i różdżek. Dodatkowo w zakładce „aktualności” pojawiały się wpisy na temat mangi, gdy jeszcze była wydawana.

Nic nie wskazuje na to, by na stronie miały pojawiać się jakieś nowe posty czy informacje. Nie ma co siedzieć na niej długo, ponieważ zwyczajnie nie ma tam nic do roboty. To po prostu taki fajny dodatek dla fanów serii, dzięki któremu można przez chwilę poczuć się jak tytułowe czarodziejki. Doceniam to i uważam, że to naprawdę świetny pomysł, bo chyba żadna seria nie ma swojej bezpośredniej strony, która dosłownie wygląda jak wyjęta z anime!

 

Podsumowanie

„Mahou Shoujo Site” to produkcja ze świetną kreską, która cieszy oko przy każdym odcinku. Fani magicznych broni zdecydowanie się tu zaaklimatyzują, ponieważ gdy bohaterowie używają swoich różdżek to naprawdę wygląda to nieziemsko. Sądzę jednak, że fanom dynamicznej akcji ta produkcja nie do końca podpasuje. Walk ani starć nie ma tu za dużo, bo seria skupia się bardziej na rozwiązywaniu tajemnic. Mimo wszystko, bardzo polecam!

 

Ocena recenzenta:

Fabuła: 10/10

Bohaterowie: 10/10

Grafika: 9/10

Muzyka: 8/10

Serię możecie obejrzeć tutaj na stronie!

Komentarze

  1. Fifson pisze:

    Najgorsze co w życiu oglądałem 1/10 to zbyt dużo na to coś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *